Klikněte pro přehrání

Dětské letní tábory Plasy 2022

Akční léto pro všestranné děti

I v sezóně 2022 Vás zveme na červencové běhy letního dětského tábora do RS Máj v západočeském městečku Plasy. Jelikož jsme toto středisko na podzim roku 2010 získali pod naši patronaci, snažíme se každý rok pracovat na jeho vylepšení, a tak věříme, že i v nové sezóně budete velmi překvapeni, kolik příjemných změn jsme pro vás přichystali.

Středisko

Areál dětského tábora Máj v městečku Plasy se nachází v lokalitě, která díky velkému množství historických památek patří k nejnavštěvovanějším v Plzeňském kraji, a to zcela po právu. Přímo v Plasích postavil známý architekt Santini klášter, stojící na 5 000 dubových kůlech v ramenech řeky Střely. Z dalších míst stojí rozhodně za zmínku například nejmenší evropské městečko – Rabštejn nad Střelou či nedaleké Kaolinové doly, kde bylo natáčeno bezpočet pohádek. Pro děti je atraktivní náplní výletů návštěva plzeňské zoologické zahrady, botanické zahrady a Dino parku s 3D kinem. Novinkou, která zaujme snad každého, kdo se v tomto městečku objeví, je od roku 2011 otevřený Fantasy minigolf, který rozhodně stojí za Vaši návštěvu.

chatky Plazy

Objekt samotný se rozkládá na travnaté ploše při pravém břehu řeky Střely. Zděné baráčky umožňují ubytování nejmenších dětí. V  6 lůžkových chatách a 4 lůžkových chatičkách nocují starší děti a pro nejstarší táborníky jsou připraveny 2 a 4 lůžkové stany s podsadou. Ve všech ubytovacích prostorách jsou zajištěny standardní lůžkoviny, nicméně dětem od cca 10 let doporučujeme přibalit vlastní spací pytel pro případ, že na ně vyjde tolik oblíbené dobrodružné spaní ve stanech – nic totiž nezahřeje tolik jako vlastní spacák.

V areálu jsou pro děti plně k dispozici hřiště na fotbal, beach-volejbal, dvě víceúčelová hřiště na míčové hry, nové velké víceúčelové hřiště, basketbalové koše, stoly na ping-pong a ruský kuželník. Ve společenské místnosti mohou děti využít stolní fotbálek. Kromě toho na ně čeká i dobře vybavený sportovní sklad. V horkých letních dnech děti jistě rády využijí k osvěžení říční brod již zmiňované řeky Střely nebo studánku Prelátku, která díky své výborné kvalitě vody nese označení Pramen zdraví, nebo naše tolik oblíbené verandové skotské střiky :o). V roce 2010 obec Plasy vybudovala nové přírodní koupaliště s písčitou pláží v blízkém okolí areálu, kam s dětmi v případě dobrého počasí často vyrážíme. K nejrůznějším hrám nám slouží okolní smíšené lesy, které jsou odkloněny od frekventovaných silničních tahů, a riziko případných úrazů při přechodu na hry je tak minimální. Velkou výhodou tohoto střediska je jeho poloha mimo civilizaci, ale přesto co by kamenem dohodil od městečka Plasy.


1. běh: 
30. 6. - 12. 7. 2022

Cena

 • 5990,- včetně DPH

V ceně je zahrnuto

 • ubytování (6 a 7 lůžkové pokoje na baráčkách, 6 lůžkové chaty, 4 lůžkové chatky, 2 a 4 lůžkové stany – doporučujeme vlastní spací pytel)
 • doprava – vyhrazenými autobusy z nástupních míst: Ústí nad Labem, Teplice, Bílina, Most, Žatec, Praha, Plzeň (v případě zájmu a dostatečného počtu dětí - Karlovy Vary, Nový Bor, Česká Lípa, Děčín, Beroun, Rokycany)
 • stravování – 5 - 6x denně, pitný režim
 • pojištění
 • odborný zdravotní a pedagogický dozor
 • veškerý program, odměny, diplomy, památeční glejt, banket, ohňostroj

Program tábora 

Co na vás čeká?

 • pro milovníky dobrodružství: oblíbené bojovky a výpravy do míst zcela neznámých
 • pro příznivce joggingu: běhací hry, při kterých se děti alespoň trochu unaví a po večerce zalehnou
 • pro novodobé Einsteiny: vědomostní a logické hry, kde se prokáže, zda má povinná školní docházka vůbec nějaký smysl
 • pro sportovní nadčence: sportovní turnaje, kde se poměří nejen mezi sebou, ale i s dospěláky
 • pro vyznavače rámusu a pohybů v rytmu písní nových i dávno minulých: táborové diskotéky a velký taneční diskomaraton
 • a samozřemě pro všechny zkušené i méně zkušené "táborové pařmeny": závěrečná velkolepá vánoční párty, při které poteče pestrobarevné nealkoholické pití proudem a nejeden gurmán si přijde na své

Celotáborová hra - Astrálové vs. Démoni

Když jsem byla malá, ráda jsem poslouchala příběhy, které mi má babička vyprávěla. Byly to nejrůznější pohádky, báchorky a povídačky. Nejvíce mě vždy zajímal příběh Nekonečné války, jak ho ona nazývala. Babička říkala, že od počátku věků se naše země nacházela mezi dvěma světy. Prvním z nich je vesmír, daleký a nekonečný. Jeho strážci si říkají Astrálové, bytosti oplývající světlem. Oni střeží hvězdy a dle jejich konstelací se lidstvo řídí od nepaměti. Druhým světem je samotné podsvětí v nejtemnějších hlubinách času. Tuto sféru obývají Démoni, prastará stvoření, ovládající temnotu. Obě tyto frakce jsou spolu v nikdy nekončící válce. 
 
Pamatuji si, že jsem se jí neustále vyptávala, proč tyto dva světy válčí a jak je možné, že je země mezi nimi. Babička se pokaždé tajuplně usmála. Podle ní se jedni snaží chránit sedm pekelných kruhů a druzí se je snaží odemknout. Nikdy mi však neprozradila, čí strana usiluje o co. Také jsem se od ní nikdy doopravdy nedozvěděla, proč je naše země mezi těmito dvěma světy. Její odpovědi se lišily a byly velice vyhýbavé. Jedno však měli společné. Musí být zachována rovnováha. Teď, když jsem starší, tak pohádkám a povídačkám nevěřím.
 
Po mnoha letech jsem si však příběh Nekonečné války nechala od babičky povědět znovu. Nevím, co mě k tomu vedlo. Měla jsem ale pocit, že to potřebuji slyšet. Babička mi ochotně celý příběh odvyprávěla, avšak když přišla má obvyklá otázka, neusmála se. Její oči potemněly a tichým hlasem mi pouze řekla: „Brzy svou odpověď nalezneš.“ Netuším, co tím myslela, ale o Nekonečné válce od té doby nechtěla ani slyšet. Máma mi říkala, že babička má už svůj věk a některé věci, které říká, bych neměla brát vážně. Já však vím, co jsem v jejích očích viděla. Byl to strach. Co když měla pravdu a já se brzy dozvím víc?

 

 

Celotáborová hra v minulých letech celotáborová hra v minulých letech
sport ftoky plazy

 

Adresa tábora

RS Máj
Peklo 393
331 01 Plasy, okr. Plzeň

Agentura HAUL - záruka spolehlivosti a kvality!

 

TO NEJLEPŠÍ Z PROGRAMU